Boskovické zpěvobraní – nesúťažná prehliadka speváckych zborov

Po stretnutí 25. mája 2018  podvečer priamo v Boskoviciach, kde sme boli pozvaní reprezentovať Slovensko na festivale speváckych zborov  Českej republiky „Boskovické zpěvobraní“, sme absolvovali dve skúšobné frekvencie v Penzióne služeb na Dukelskej ulici v Boskoviciach.

V sobotu sme absolvovali skúšobnú frekvenciu do 13.00 hod. na prípravu programu  popoludňajšieho „open air“ koncertu - festivalový program zostavený nasledovne: Janczak: Kyrie, Bortňanskij: Tebe pojem, Ferenczy: Verbunk Vičar: Kdo to na mňa žaluje, Teml: Alebo, alebo, Špilák: Na Košickešj turni, Suchoň: Tam medzi horami a Ej dziny dom, Pokorný: Tancuj, tancuj, Janáček: Láska opravdivá, Suchoň: Aká si mi krásna.

Koncert so začiatkom o 13.00 sa uskutočnil na nádvorí neskoro renesančného zámku pod Boskovickým hradom. Účinkovali na ňom spevácke zbory z okolitých miest, ale i z Brna (SZ Lumír), a Prahy ( Vysokoškolský zbor Vysokej školy ekonomickej) – spolu sa na pódiu vystriedalo 10 speváckych zborov. Nášmu SZSU sa dostalo ocenenia uzatvoriť celý festival a na pódium sa prezentoval svojim programom. Záverečnou skladbou festivalu, ktorú sme všetci spoločne zaspievali bola skladba Leoše Janáčka: Kačena divoká. Naše vystúpenie bolo nadšene prijaté a aplaudované plným auditóriom. Festival organizovalo Mesto Boskovice a miestny spevácky zbor Janáček. Našu programovú časť sme absolvovali na vysokej umeleckej  úrovni.

V nedeľu sme riadne pracovali na príprave a opakovaní dramaturgie pre septembrový festival v Leviciach s ukončením sústredenia o 14.00 a následnou spiatočnou cestou domov s dobrým pocitom ďalšieho úspešného reprezentačného účinkovania SZSU.

Počas sústredenia zbor viedol Doc. Sedlický – dirigent, spolupracovali: MgrArt: Tomáš Vrškový – vicedirigent,  chorovodi Dr. Jozef Vakoš, Ing. Juraj Chodelka. Koncert moderoval Dr. Jozef Vakoš, PhD.