900 koncertov v SZSU odinterpretoval  Dr. Ivan Piliš,

 

 

Náš priateľ, učiteľ z Martina, keď sa v roku 2007 lúčil so svojou 44 rokov trvajúcou aktívnou činnosťou v SZSU. Naviac, od roku 2012 sa príkladne zhostil vedenia klubu priateľov a veteránov SZSU.

 

Po koncerte v Martine v októbri 2016, kde SZSU hosťoval na oslavách 25 výročia zboru Cantica Collegium Musicum nás poctil svojim písomným poďakovaním, ktoré s vďakou uvádzame nižšie.

Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu a podporu klubu veteránov SZSU pod jeho vedením.

 

> Od: Ivan Piliš <Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.>
> Dátum: 23.10.2016 12:57
> Predmet: poďakovanie
>

Už prešiel týždeň, no stále sa nemôžem spamätať z krásneho umeleckého zážitku z nádherného koncertného vystúpenia dvoch špičkových slovenských speváckych zborov. Bolo to nádherné, sedieť a počúvať  brilantné prevedenie skladieb starých majstrov a  súčasnej zborovej literatúry.

Martin žil v sobotu večer  v opojení prekrásnej muziky na ktorú budú poslucháči koncertu veľmi dlho spomínať. Počuť v Martine na jednom vystúpení dva špičkové slovenské zbory, to bolo výnimočné.

Rozprával som  sa po vystúpení a v ďalších dňoch s poslucháčmi a aj s hudobníkmi, všetci boli nadšení koncertmi obidvoch zborov.

Ja som po vystúpení osobne blahoželal p .dirigentovi  obidvoch zborov v ktorom som mu vyjadril veľké uznanie za obdivuhodný výkon pri  interpretácii . uvedených skladieb.

B  R A V Ó !!!   Pokorili ste muzikálnym umením mesto M a r t i n .Bude to krásna a nezabudnuteľná spomienka na umelecké vystúpenie dvoch špičkových slovenských zborov.

Ešte raz vyjadrujem veľký obdiv p. doc. Sedlickému za vynikajúci výkon a nesmiernu snahu hnať umeleckú úroveň obidvoch telies k vyšším výkonnostným métam.

 Váš oddaný poslucháč a 44 ročný člen SZSU       Dr.  Ivan   P I L I Š

P.S. Odovzdaj môj srdečný pozdrav p. dirigentovi a všetkým členom SZSU s tým, že v Martine umelecky zabodovali na 100% a  že sa tešíme na ďalšie krásne umelecké stretnutie v Martine.

Váš   I v a n

 

Reportáž z koncertov na Turci uvádzame v článku v tomto zázname